ژوئن 17 2020 0دیدگاه

قیمت لوله کشی

در جریان توضیح در مورد قیمت لوله کشی، بهتر است بدانید لوله کشی گاز جزء یکی از اصلی ترین بخش های تاسیسات مکانیکی ساختمان ها محسوب می‌شود و با توجه به این اصل، به طور حتم باید تمهیدات و نیز البته ایمنی بسیاری برای آن در نظر گرفت.

قیمت لوله کشی

در جریان توضیح در مورد قیمت لوله کشی، بهتر است بدانید لوله کشی گاز جزء یکی از اصلی ترین بخش های تاسیسات مکانیکی ساختمان ها محسوب می‌شود و با توجه به این اصل، به طور حتم باید تمهیدات و نیز البته ایمنی بسیاری برای آن در نظر گرفت.

به همین ترتیب، همانطور که در ابتدای مبحث هزینه لوله کشی گفته شد، باید تمام احتیاط های لازم را برای داشتن ایمنی زیاد در اجرای خطوط گازرسانی ساختمان لحاظ نمود. قیمت لوله گاز و اتصالات گازی بسیار مسئله مهمی است که در این مقاله سعی خواهیم نمود در کنار موضوع، نرخ لوله کشی، به موضوعاتی چون بهترین کیفیت برای مواد لوله گاز و غیره نیز پرداخته شود.

ایمن سازی گازقیمت لوله کشی

در راستای شرح قیمت لوله کشی، می‌بایست گفت، این روزها گاز نقش بسیار مهمی و حیاتی در ساختمان دارد.از سویی هم، این نکته یادآور می‌شویم که در صورت بی احتیاطی خطراتی را هم برای مصرف کننده به همراه دارد، چرا که اگر لوله یا اتصالات گاز دارای نشتی باشند، یک جرقه کوچک کافیست، همه چیز را به نابودی بکشاند.

اگر قصد لوله کشی گاز در محل کار یا منزل و … را دارید،در ابتدا اولویت تان ایمنی و بعد هزینه لوله کشی گاز باشد. به هیچ وجه به علت برخی تبلیغات عده‌ای سودجو، امنیت جانی خود را فدای نرخ های پایین لوله کشی نکنید. بنابراین، به منظور لوله کشی و سیستم پایپینگ و تاسیسات گاز رسانی توجه و دقت نمایید که از آلیاژ و جنس مناسب و مرغوب استفاده شود. به هر حال در این بین، هستند مراکزی و … که با کیفیت مطلوب و در مقابل کمترین قیمت لوله کشی، نیازهای شما را در اسرع وقت برطرف نمایند.

توجه : زمانی اگر در محل مورد نظر دچار آتش سوزی در اثر نشتی گاز شدید، می‌توان با تمهیداتی در حین لوله کش، از آسیب‌ های احتمالی این نوع آتش سوزی کم کرد. از اینرو با مطالعه و بررسی لوله کشی آتش نشانی به شکلی مطلوب از اهمیت و نیز طرز استفاده از لوله کشی و سایر موارد، اطلاعات لازم را در این مقاله تحت عنوان قیمت لوله کشی دریافت خواهید کرد.

متریال های قیمت لوله کشی

برای کسب اطلاع از قیمت لوله کشی گاز، شما بایست برای تاسیسات لوله کشی گاز از لوله و اتصالات فولادی بهره بگیرید که در حین اینکه خطر نشتی را به حداقل میرساند، در مقابل دما و فشار بالا از مقاومت بالایی هم برخوردار می‌باشد.

از سویی، برای اتصالات لوله های گاز، ایده‌آل ترین روش، جوشکاری می‌باشد.این کار سبب می‌شود، در آینده از ایجاد هرگونه نشتی در لوله اطمینان بیشتری حاصل نمایید.

هزینه لوله کشی گاز را می‌شود از جنس آلیاژ و نوع ساخت لوله و اتصالات برآورد کرد. این مسئله را هم در نظر بگیرید، که استفاده از بهترین مصالح و بهترین شیوه ساخت لوله ها، در ادامه لوله کشی امری طبیعی است که قیمت لوله کشی گاز برای ساختمان شما یک مقدار سیر صعودی داشته باشد.

لوله فولادی کربن استیل

در جریان برآورد قیمت لوله کشی گاز،یکی از متریال های استفاده شده در این کار، لوله های سیاه رنگ از جنس کربن استیل (Carbon Steel) می‌یاشد که به نوعی پراستفاده ترین لوله‌ها برای منتقل کردن گاز هم به حساب می‌آید. البته روند طراحی و ساخت آن تا حدودی متفاوت تر از باقی لوله های گاز می باشند. برای دریافت اطلاعات دقیق و بیشتر همچنان ما را در بیان مطلب هزینه لوله کشی همراهی نمایید.

لوله های مانیسمان

مانیسمان یکی از شیوه‌های ساخت و تولید لوله های فولادی کربن استیل است که به آن لوله بدون درز هم گفته می‌شود، چرا که در فرآیند ساخت آن سعی شده از هیچ گونه درز جوشی استفاده نشود و متخصصین از قالب های شمش های توپر فولادی بهره می‌گیرند.
ناگفته نماند که، بر حسب استفاده از لوله مانیسمان ، احتمال اینکه هزینه‌های لوله کشی گاز شما افزایش یابد وجود دارد. البته یک مزیت استفاده از لوله مانیسمان آن است که حداقل از ایمنی لوله کشی گاز مطمئن هستید و از بروز حوادث احتمالی به نحوی پیشگیری می‌نمایید.

این لوله ها ضخامت های متفاوتی هم دارند که رایج ترین ضخامت های لوله های مانیسمان به صورت لوله مانیسمان رده 40، لوله مانیسمان رده 80 است. پس، هر چه میزان رده لوله بیشتر باشد به این مفهوم است که ضخامت آن بالا بوده و در نتیجه تاب و تحمل فشارهای بالاتر را خواهد داشت.


در مقاله ایی تحت عنوان لوله رده 40 چیست به صورت مفصل در مورد نحوه ضخامت لوله های مانیسمان صحبت کرده اییم و تمامی علائم که برای شناخت استاندارد ها را لازم دارید برایتان مشخص کرده اییم .

قیمت لوله کشیلوله مانیسمان رده 40

اگر شما برای لوله کشی گاز قصد استفاده از لوله های مانیسمان رده 40 را دارید می‌توانید در لیست قیمت لوله کشی، قیمت لوله مانیسمان از نوع رده 40 که روزانه بروز رسانی هم می‌شود استفاده کنید. که می توانید با ورود به صفحه لوله مانیسمان رده 40 از قیمت لوله گاز مطلع شوید

هنگامی که وارد این صفحه می شوید می توانید قیمت لوله گاز را بر اساس سه برند چینی ، اهواز و کاوه دقیق ایرانیان مشاهده کنید و بر اساس مشخصات فنی از جمله ضخامت و وزن قیمت لوله گاز را مشاهده کنید .

قیمت لوله کشی لوله های درزدار

در این بخش می‌خواهیم در شرح و بسط قیمت لوله کشی گاز، نوع دیگری از لوله های فولادی کربن استیل که به منظور انتقال گاز ساختمان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد تحت عنوان لوله درزدار را برایتان معرفی کنیم. لوله های درزدار از صفحه های ورقی شکل فولادی ایجاد می‌شوند و با هدف ساخت و تولید این مدل از لوله ‌ها، ورق های مذکور را خم کرده و در ادامه لبه های آن لوله ها را جوش می دهند.


برای منتقل کردن گاز از لوله های درزدار به راحتی می‌توان استفاده کرد، منتها به این مسئله هم توجه کنید که در راستای طولی لوله همواره خط جوشکاری وجود دارد که تا حدودی می‌تواند از معایب یا نقاط ضعف این لوله به حساب آید.


از طرفی، مطلع باشید که لوله های درزدار در میان لیست قیمت لوله کشی در مقایسه با لوله مانیسمان از تعرفه‌های پایین تری برخوردار است. البته این مسئله هم دلیل خاص خود را دارد و یکی از آنها طرز ساخت راحت و آسان آن لوله‌ها می‌باشد که در بخش هزینه لوله کشی گاز بی‌تأثیر نیست و اثر کاهشی دارد.

قیمت لوله کشی لوله های درزدار API

در این بخش از مبحث بررسی قیمت لوله کشی گاز، می‌رسیم به نوع ویژه‌‌ای از لوله های درزدار که به آنها لوله ای درزدار API گفته می‌شود. ناگفته نماند که این لوله‌ها ساخته شرکت سپاهان بوده و برای انتقال گاز به کار گرفته می‌شود.
این نوع از لوله های درزدار دارای ضخامت بالایی هستند و درست است که ضخامت آن ها هم اندازه ضخامت لوله رده 40 است، منتها با این تفاوت که مدل و نوع ساخت آن به صورت درزدار می‌باشد.

بدین ترتیب برای انتقال گاز می‌توان از این نوع از لوله‌های درزدار بهره گرفت. البته قیمت لوله کشی ساختمان نسبت به لوله گاز مانیسمان کم است.

برای مشاهده لیست قیمت لوله گاز از نوع API می توانید وارد صفحه لوله درزدار API شوید .

قیمت لوله کشی اتصالات گاز کشی

پیش نیاز همه مطالب گفته شده در توضیح قیمت لوله کشی، آن است که بدانید برای لوله کشی گاز ساختمان باید به اتصالات هم توجه شود و فقط صرف استفاده از لوله ها کافی نیست.

البته، اتصالات نیز مثل لوله های فولادی به دو شکل مانیسمان و درزدار ایجاد می‌گردند که در کُل همان خصوصیاتی که برای لوله‌ها عنوان شد، برای اتصالات نیز می‌تواند لحاظ شود .

توصیه آخر:

همانطور که به پایان مقاله تحت عنوان قیمت لوله کشی گاز می‌رسیم. بهتر است بدانید که می‌بایست برای اتصالات لوله کشی گاز از اتصالات مانیسمان استفاده کرد و به هیچ وجه از اتصالات درزدار استفاده نکنید که قیمت لوله کشی گاز را با استفاده از اتصالات درزدار به کمترین میزان خود برسانید، چرا که باید ایمنی در اولویت کارهایتان قرار داشته باشد.

قیمت لوله کشیلوله های پلی اتیلن

صحبت در خصوص انواع لوله گاز بسیار است و در پایان مقاله توضیح قیمت لوله کشی به همین مطلب بسنده می‌کنیم که یکی از زیرمجموعه ها در امر لوله کشی گاز، لوله های پلی اتیلن است که همواره کاربردهای فراوانی هم دارند.

یکی از استفاده ها، لوله های پلی اتیلن برای انتقال گاز است که به راحتی می‌توان لوله کشی گاز را به کمک این لوله ها انجام داد. البته، برای لوله کشی گاز به وسیله پلی اتیلن باید لوله های پلی اتیلن با خطوط زرد بکار برد، چرا که این لوله برای کاربری های مختلفی ساخت و تولید می‌شود و نوع خط زرد آن هم برای انتقال گاز مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

برای اطلاع از قیمت لوله کشی گاز از نوع پلی اتیلن می‌توانید از راههای ارتباطی درج شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا راهنمایی لازم و دقیق برایتان صورت پذیرد.

admin

Write a Reply or Comment